Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Údržba nábytku z nerezovej oceli
Údržba nábytku z nerezovej oceli

 

Základné pravidlá spoľahlivej exploatácie nábytku z nerezovej oceli.

Náš nábytok je vyrobený z vysoko kvalitnej nerezovej oceli. Nižšie uvádzame základné pravidlá, ktoré je potreba dodržiavať pri styku s nerezovou oceľou.

 

Pre udržiavanie nehrdzavého povrchu:

  • Vyhýbajte sa styku čiernej ocele (uhlíková oceľ) s nerezovou oceľou zvlášť pri doprave, skladovaniu, čisteniu kovových zariadení behom montáže (nerezové prvky montovať s použitím skrutiek, nitov ap.)
  • Nenechávajte na povrchu plechov zbytky jedál alebo zbytky umývacích prostriedkov obsahujúcich soľ, chlór ap.
  • Nepoužívajte k umývaniu povrchov brúsené prostriedky alebo drôtené hubky

Na čistenie sa nesmú používať prostriedky na odstraňovanie mált, zriedená kyselina chlorovodíková, bielidla, kefy z uhlíkovej ocele.

 

Ďalšie pokyny:

  • Na odstraňovanie cementu a mált sa odporúča: roztok s malým množstvom kyseliny fosforečnej, oplachovať vodou (najlepšie de mineralizovanou)
  • Na odstraňovanie odtlačkov prstov sa odporúča: roztok ¼ ocot, ¾ vody
  • Na odstraňovanie olejov a mazív sa odporúčajú prostriedky na báze alkoholu (okrem metylového a izopropylnatého liehu), rozpúšťadlá napr. acetón, prostriedky na čistenie chrómovaných prvkov.
  • Na odstraňovanie farieb sa odporúčajú: prostriedky na odstraňovanie farieb na základe alkalických zlúčenín alebo rozpúšťadiel

Je možné používať aj iné prostriedky na umývanie a údržbu nerezovej ocele. Pred čistením samozrejme odpojte digestor od zdroja napájania.

 

Údržba nábytku z nerezovej ocele

Navlhčite povrch vodou, potom umyte prostriedkom na umývanie a údržbu nerezovej ocele, splachujte vodou a utrite do sucha.
Starostlivosť údržbárskych činností je dôležitá pre udržanie čistoty.

 

Manipulácia s nábytkom

Nábytok je vybavený nohami z umelej hmoty, preto ho neposúvajte po podlahe – v prípade zmeny jeho polohy ho zdvihnite a potom preneste na príslušné miesto. Nedodržovanie týchto činností behom dopravy môže spôsobiť poškodenie nôh.

Rýchla realizácia

Tovar odosielame do Českej republiky a na Slovensko. Spolupracujeme s prepravnou spoločnosťou TopTrans.

 

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk